“Кліч Палесся”: чым 20 жніўня здзіўляць будуць | Новости Гомеля
Выключить режим для слабовидящих
Настройки шрифта
По умолчаниюArialTimes New Roman
Межбуквенное расстояние
По умолчаниюБольшоеОгромное
Гомельские ведомости Гомельские ведомости Автор текста
14:02 08 Августа 2022 Культура

“Кліч Палесся”: чым 20 жніўня здзіўляць будуць

ПРАГРАМА правядзення VII Міжнароднага фестывалю этнакультурных традыцый “Кліч Палесся” 
20 жніўня, н.п. Ляскавічы, Петрыкаўскі раён, Гомельская вобласць 

Ляскавіцкая сярэдняя школа (вул. Камсамольская, 1а)

9.00–10.00. Творчая сустрэча старшыні ГАА ГА «Саюз пісьменнікаў Беларусі» Уладзіміра Гаўрыловіча «Палессе – мая малая Радзіма»

Нацыянальны парк “Прыпяцкі”

10.30 – 13.00. Наведванне аб’ектаў туріндустрыі Нацыянальнага парка “Прыпяцкі”
                                                                              
Нацыянальны парк “Прыпяцкі” «Музей прыроды»

15.00–16.30. Круглы стол па пытаннях развіцця рэгіянальнага турызму ў Рэспубліцы Беларусь
                                                    
Набярэжная ракі Прыпяць 
Галоўная сцэна



12.00-13.10. Урачыстая цырымонія адкрыцця фестывалю 

13.10- 13.20. Тэхнічны перапынак

13.20-13.50. Канцэртная праграма заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь фальклорнай групы «Купалінка» (г. Мінск)

13.50-15.40. Канцэртная праграма аматарскіх калектываў раёнаў Прыпяцкага Палесся Гомельскай і Брэсцкай абласцей, калектываў-гасцей

15.40-16.00. Тэхнічны перапынак

16.00–16.30. Канцэрт фальклорнага ансамбля славянскай песні «Збіцень»        Гомельскай абласной філармоніі

16.30–17.00. Канцэрт Беларускага дзяржаўнага акадэмічнага заслужанага харэаграфічнага ансамбля «Харошкі» (г. Мінск) 

17.00–18.00. Канцэртная праграма ансамбля казацкай песні і танца «Маме нравится» (г. Мінск)

18.00-18.30. Урачыстая цырымонія ўзнагароджвання ўдзельнікаў фестывалю

           18.30-19.00. Тэхнічны перапынак

19.00-20.30. V Міжрэгіянальны конкурс прыгажосці і грацыі «Палеская Прыгажуня»

20.30-20.40. Тэхнічны перапынак

Упершыню! 20.40-22.00. Канцэрт фольк-гурта «Зазноба» (г. Пенза), гала-канцэрт пераможцаў першага адкрытага конкурсу «КаверХорШоу» 

Упершыню! 22.00. Воднае флайборд шоў 

22.00. Святочны феерверк

22.00-23.00. Дыскатэка «Танцуй, Палессе!» з удзелам лепшых калектываў і выканаўцаў Гомельскай вобласці, прадзюсарскага цэнтру Гомельскай абласной філармоніі, удзельнікаў і пераможцаў тэлевізійнага конкурсу «Х-Фактар Беларусь»
                  
Галоўны ўваход на набярэжную ракі Прыпяць

11.00-20.00. Канцэртна-гульнёвая праграма аўтэнтычных калектываў і  культарганізатараў «ФолькФэст»

Набярэжная ракі Прыпяць 

11.00-22.00. Інтэрактыўныя пляцоўкі з правядзеннем майстар-класаў рамеснікаў і майстроў «Рамесная слабада»
                                                                                                                    
11.00-22.00. Прэзентацыя падворкаў раёнаў Прыпяцкага Палесся Гомельшчыны і Берасцейшчыны «Палескі кірмаш» 

Упершыню! 11.00-20.00. ЭтнаЗааФэст

Упершыню! 11.00–20.00. Рыцарскі бугурт-фэст

Упершыню! 11.00–20.00. Інтэрактыўная пляцоўка «Партызанскі край», прысвечаная Году гістарычнай памяці

11.00–20.00. Дзіцячае свята «Палеская вясёлка»

11.00–20.00. Інтэрактыўная выстава «Хлеб майго Палесся»

13.00–17.00. Работа пляцоўкі «Самы моцны паляшук»

11.00–20.00. Выстава работ пераможцаў абласнога конкурсу-пленэру «Ажыўшая даўніна»

11.00–20.00. Выстава «Паляванне і рыбалоўства»

11.00–18.00. Выстава «Турыстычнае Палессе»

11.00–20.00. Конкурс аматараў рыбалоўства «Палеская рыбалка»

11.00–18.00. Катанне на цеплаходзе па рацэ Прыпяць, пракат лодак
 
10.00–23.00. Работа гандлёвых радоў 
                                                                     
Дзіцячая гульнявая пляцоўка

11.00–20.00. Работа атракцыёнаў, арганізацыя забаў і гульняў для дзяцей «Тэрыторыя весялосці»
                                                                          
 Нацыянальны парк “Прыпяцкі”, «Музей прыроды»

11.00–19.00. Правядзенне экскурсій па Музею прыроды

Нашли ошибку в тексте? Выделите ее, и нажмите Ctrl+Enter
Обсудить новость в соцсетях